Ćwiczenia jednostek OSP z terenu gminy Jedlicze

W dniu dzisiejszym na terenie miejscowości Podniebyle i Piotrówka odbyły się ćwiczenia jednostek OSP z terenu gminy Jedlicze. Założeniem ćwiczeń było gaszenie rozległego pożaru przy przekaźniku na górze pomiędzy wspomnianymi miejscowościami. W pierwszej fazie ćwiczeń część jednostek miała za zadanie zbudować linię zasilającą od zbiornika p.poż w Podniebylu do miejsca pożaru, natomiast druga faza zakładała wyczerpanie się wody w zbiorniku p.poż. i budowę linii zasilającej od strony Piotrówki z rzeki Chlebianka .
Nasza jednostka brała udział w drugiej fazie ćwiczeń, nasz Star spisał się bardzo dobrze w tym trudnym górzystym terenie. Z tego miejsca bardzo dziękuję wszystkim druhom, którzy brali udział w tych wymagających ćwiczeniach.
Naczelnik OSP w Potoku – Janusz Lipka